FANDOM

Nazywam się Bartosz Chilicki.

Mam styczność z grami fabularnymi od przeszło 14 lat, ze Światem Mroku od chwili opublikowania drugiej edycji Wilkołaka: Apokalipsy. Wraz z Caern-pl współtworzyłem społeczność LARPową Rage across Poland uczestnicząc w projekcie Rage across Warsaw, a w latach późniejszych kontynuując go na własną rękę w mniejszym zakresie.

Pełniłem funkcję redaktora lub szefa działu WoD na większości liczących się portali RPGowo-okołofantastycznych (Gildia, Valkiria, Poltergeist), od przeszło roku prowadzę serwis poświęcony World of Darkness na własną rękę (Oneiros). Pełniłem również funkcję szefa zespołu tłumaczy Świata Mroku przy wydawnictwie ISA. Nakładem ISA ukazał się mojego autorstwa przekład Podręcznika Podstawowego, zaś przekład Wilkołaka: Odrzuconych oczekuje obecnie na rozpoczęcie redakcji. Prowadzony przeze mnie zespół przełożył i zredagował również dodatki takie jak Oczyma Duszy (wprowadzony na rynek przez ISA na przełomie 2008/09), Zbrojownia oraz Antagoniści.

Zamierzam wspierać niniejszy projekt swoją wiedzą we wszelkich kwestiach merytorycznych oraz wspomóc zachowanie zgodności przedstawianych danych z terminologią obecną w druku oraz w powszechnym użyciu. Najchętniej będę tworzył i uzupełniał materiały o obu edycjach Wilkołaka.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.