FANDOM


Mag kroczący Ścieżką Ekstazy, tworzy swój ślad przez Krainę Pierwotnej Dziczy by odkryć Strażnicę Kamiennej Księgi.
Path-thyrsus

Symbol Ścieżki Thyrsus

Najważniejsze wyznaczniki cywilizacji są tu nie wyśnionym snem w tej Krainie, gdzie świat jaki śmiertelni narodzili się kwitnie swoimi wspaniałościami i horrorem. To miejsce przemawia do pierwotności we wszystkich istotach, sprawiając że zatracają się w ekstazie ciała i ducha, egzaltując sam akt życia. Niektórzy twierdzą że całe wino jest błogosławione smakiem Pierwotnej Dziczy, i ci którzy szaleńczo tańczą pod jego wpływem, oddają się w objęcia jej.

Magowie na tej Ścieżce uprawiają Magię która wpływa zarówno na istoty żywe, jak i na duchy. Łomot bębnów z serca i płuc, przypływ krwi w każdej żyle, drażniące nerwy i słony pot - to wszystko to wypowiada alfabet pożądania wychwalany w tej Krainie. Nie tylko ciało, ale efemera też - intynkty bestii i duchów są wykuwane w Pierwotnej Dziczy. To właśnie oni są często pierwszymi magami widzącymi, że Niewidoczne Królestwa są zagrożone.

Szamani, jak są nazywani, celebrują moment czystego dreszczu egzystencji. Otoczeni przez Obecności, nigdy nie są sami - zawsze jest partner gotowy do nowego tańca. Gdy niektórzy z nich są widziani przez innych magów jako niecywilizowani prostacy, nie są hipisami - Ścieżka Ekstazy jest także o bólu, gdyż żyjąc bez bólu jest się jakby się było martwym.

Rządzące Arkana: Duch/Życie

Podwładne Arkanum: Umysł

Nimbus:"Pulsujący"

Towarzystwo Edytuj

Thyrsusi mogą być najbardziej samotniczymi z magów, umiejscawiając się daleko od cywilizowanego świata. Jednak, tak jak zwierzęta tworzą stada, a starsze sztuki pilnują młodszych, wielu z nich żyje wśród ludzi, szerząc kult Ekstazy wśród zdesakralizowanego społeczeństwa. Nadal, nawet w swoim "stadzie", Szamani często są uważani za czujne psy pasterskie - dbają o dobrobyt i rozwój stada, ale nie są z tego samego gatunku co ono. W konsekwencji, Thyrsusi są najmniej zorganizowaną ze Ścieżek. Kiedy pracują razem, są silnymi wyznawcami meritokracji. Ci którzy mogą wykonywać potężniejszą Magię otrzymują większe obowiązki, ale też i respekt. Poza tym, im mniej hierarchiczne związki pomiędzy ludźmi, tym lepiej.

Pochodzenie Edytuj

Mało który mag na Ścieżce Ekstazy nie miał wcześniej silnej więzi względem życia lub spirytualizmowi. Są zazwyczaj mocno związani z pulsem cyklu natury. Lekarze, myśliwi, rodzice czy farmerzy mogą Przebudzić się gdy ich profesja da im wgląd w świat duchów lub pływ siły życiowej. Wiele jest ról do obsadzenia w kosmicznym stadzie Pierwotnej Dziczy - Samiec Alfa, Troskliwy Rodzic czy Strażnik Stada to tylko niektóre z nich.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.