Mroczna Wiki
Advertisement

Strażnicy Zasłony (ang. Guardians of the Veil) są uważani za szpiegów i zabójców przez inne Zakony.

Symbol Strażników Zasłony

Przez stulecia udoskonalili dyscypliny przebierania się i inflirtracji na poziomy poza snami agencji wywiadowczych Śpiących. Stworzyli 49 archetypicznych tożsamości zwanych Masques. Zbudowali, budują i będą budować Labirynty fałszywych kultów i fanatycznych sług.

Wszystko to z jednego powodu: Magia jest sekretem i nie wszyscy, nawet wśród Przebudzonych, są naprawdę warci tego daru. Wulgarna magia i Paradoksy jaki sprowadza muszą być zatrzymane, jako że te działania wzmacniają Otchłań pomiędzy Nieziemskimi Krainami i bardziej nam znanym Upadłym Światem (zobacz też Filozofia Strażników Zasłony).

Historia[]

Strażnicy Zasłony są synami i córkami Oka Smoka (łac. Visus Draconis ) i są przez to wykonawcami i sekretną policją Lex Magica i Konsyliów. Po Upadku byli jedną wielką mieszaniną kultów, ale zaczęły one przekształcać się w Labirynty, które potem się odnalazły, a wśród nich - Strażnicy.

Organizacja[]

Często będąc społecznymi pariasami, Strażnicy stworzyli własną strukturę organizacyjną, przypominającą raczej tajne stowarzyszenia jakimi zarządzają w Labiryntach, niż normalny Zakon. Mimo to, nadal obowiązują w nim struktury podziału obowiązków, nawiązujące do klasycznego modelu Statusu w Zakonach.

Ciekawostki[]

  • Strażnicy Zasłony tak mocno wierzą w ideologię Większego Dobra, że znani są z tego iż potrafią poświęcić swą Mądrość ochronie jego, w tym także zabić.

Dziedzictwa[]

Poniżej wymienione zostały Dziedzictwa powiązane z Zakonem:

Advertisement