FANDOM


Podrzutek to twór Prawdziwych Fae. Podrzutek jest kukłą zrobioną z gałęzi, liści i przeróżnych śmieci.
Soulless by One Vox

Człowiek który nigdy nim nie był...

Następnie ich twórca umieszcza w nich kawałek duszy osoby którą chce porwać i używając swej mrocznej magii, przemienia kukłę w jej idealnego sobowtóra. Podrzutek jest umieszczany na miejscu śmiertelnika i przejmuje jego życie, kiedy tamten zostaje uprowadzony do Arkadii. Podrzutki mają pamięć, cechy, umiejętności i charaktery osób które naśladują i o ile mogą mieć jakieś luki w pamięci, czy inne niedoskonałości, to rzadko zdradzają się ze swoją prawdziwą naturą. Jest to spowodowane tym, że podrzutki nie zdają sobie sprawy ze swojego pochodzenia. Myślą o sobie, jakby zawsze były osobą na której miejsce ich wstawiono.

Ze względu na swoją naturę, moce, oraz bliski związek ze szlachtą, podrzutki nie cieszą się zbytnią sympatią ze strony Zagubionych. Większość jest mordowana przez swoje pierwowzory, lub pałających nienawiścią Odmieńców.


Kilka ciekawostek:

  • Podrzutki po śmierci zamieniają się w materiały z których zostały stworzone. Może to trwać od chwili do kilku minut, a niektóre plamy krwi mogą pozostać na stałe.
  • Podrzutki posiadają moce zwane echami. Często nie zdają sobie sprawy z ich posiadania, póki nie zostaną postawione pod ścianą przez jakiegoś Zagubionego.
  • Istnieje naturalna więź pomiędzy Odmieńcem i jego podrzutkiem. Mogą śnić o sobie (tym częściej, im bliżej siebie się znajdują).
  • Podrzutek może odczuwać, że jego pierwowzór na niego poluje. Uczucie jest tak silne, że może on nabyć jego cech (np. nauczyć się walczyć bronią białą w jedną noc).
  • Z powyższych trzech powodów, Zagubieni wyręczają się nawzajem w eliminowaniu swoich podrzutków. Są nawet jednostki oraz hałastry które zajmują się tym zawodowo.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.