FANDOM


Plan Astralny, zwany czasem Wewnętrznymi Królestwami, jest projekcją dusz ludzi, światem wewnątrz ich umysłu. Dla Śpiących jest to po prostu kraina marzeń i snów, pierwotne miejsce w naszej głowie, gdzie udajemy się podczas spania i regenerowania sił w nocy na następny dzień, gdzie zaczynają się nasze sny. Przebudzeni znają jednak prawdę - to miejsce jest obrazem tego kim lub czym się jest. Jest miejscem naszych wspomnień, przeżyć, lęków i pragnień. To miejsce to my i my jesteśmy tym miejscem.

Plan Astralny podzielony jest na warstwy, projekcje tego jak daleko nasza jaźń sięga w głąb podświadomości. Pierwszy jest zawsze Oneiros, plan pojedynczej osobowości, Królestwo Jednostki - jest to umysł jednej, konkretnej osoby, najczęściej samego Podróżnika Astralnego. To właśnie tu są przetrzymywane jego najskrytsze pragnienia i wspomnienia. To właśnie tu można tez spotkać Daimona czy demony goetyckie śniącego.

Wchodząc przez tak zwany przedsionek snu, scenę otwierającą, powiązaną przez śniącego z początkiem podróży, podróżnik może udać się w głąb śniącego ten sen, lub podążyć dalej Drogą Astralną ku Temenos, planu nieświadomości rodzaju ludzkiego - wszystko co jest dzielone chociaż przez kilka osób, ma tu swoje Królestwo, od popkultury po "Atlantydę". Jednak by tam się dostać trzeba najpierw pokonać Próg Astralny, blokadę która więzi wszystkich ( poza Magami ) w ich samych snach, nie pozwalając na przejście do nawet ich Oneirosa, objawiający się, jak wszystko podczas podróży, jako w pasujący się do właśnie śnionego snu, element krajobrazu, zawsze wymagający jakiegoś wysiłku lub zapłaty by podróżnik mógł przejść dalej ( która Przebudzeni pokonują z pomocą Many ).

W końcu, podróżnik może trafić do Śnienia, Królestwa Snu Świata, gdzie wszystko, od kamienia po komputery, ma swoją astralną manifestację. Jest to uważane za najbardziej niebezpieczne z miejsc a całym Astralu, a jednocześnie najbardziej cenne i warte odwiedzenia - według kosmologii Czyniących jego obrzeża są tuż przy granicy z Nieziemskimi Krainami i prawdopodobnie właśnie dzięki temu Magowie z czasów sprzed powstania Strażnic mogli otrzymać Przebudzenie. Jeżeli Temenos skrywa prawdę o Atlantydzie, to Anima Mundi, jak jest zwane to miejsce, może skrywać prawdę o Nieziemskim Świecie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.