Mroczna Wiki
m (stronę Pustka przeniósł do Otchłań nad przekierowaniem)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Otchłań''' (ang. ''Abyss'') to pustka stojąca pomiędzy dwoma światami, które kiedyś były jednym, rana powstała, gdy [[Hybris|Hybris]] człowieka rozerwało rzeczywistość na części. Wielu [[Przebudzony|Przebudzonych]] myśli o Otchłani jako o nieistnieniu, ale to spojrzenie przyjęte wyłącznie dla własnego komfortu - zaniża ono Otchłań do bycia czymś mniej niż naszym wszechświatem, z którym jesteśmy oswojeni. Tak naprawdę Otchłań jest oddzielnym i obcym kosmosem, stworzonym ze swojej własnej substancji, żyjącym własnym życiem i podlegającym swoim własnym prawom. Na dodatek kosmosem łaknącym czegoś, czym wypełnić mógłby własną pustkę; ciągle rozwijającą się rzeczywistością, która zamierza pożywiać się na życiu i istotach ze swego otoczenia, dopóki nie posiądzie tych rzeczy naprawdę, nie potrzebując ich pozorów.
+
'''Otchłań''' (ang. ''Abyss'') to pustka stojąca pomiędzy dwoma światami, które kiedyś były jednym, rana powstała, gdy [[Hybris]] człowieka rozerwało rzeczywistość na części. Wielu [[Przebudzony]]ch myśli o Otchłani jako o nieistnieniu, ale to spojrzenie przyjęte wyłącznie dla własnego komfortu - zaniża ono Otchłań do bycia czymś mniej niż naszym wszechświatem, z którym jesteśmy oswojeni. Tak naprawdę Otchłań jest oddzielnym i obcym kosmosem, stworzonym ze swojej własnej substancji, żyjącym własnym życiem i podlegającym swoim własnym prawom. Na dodatek kosmosem łaknącym czegoś, czym wypełnić mógłby własną pustkę; ciągle rozwijającą się rzeczywistością, która zamierza pożywiać się na życiu i istotach ze swego otoczenia, dopóki nie posiądzie tych rzeczy naprawdę, nie potrzebując ich pozorów.
   
Stąd właśnie pochodzą [[Acamoth|Acamothy]] i [[Gulmoth|Gulmothy]]. Pierwsi pragną kontaktu i powrotu do tej Nierzeczywistością. ci drudzy są [[Przywołanie|przywołani]] z jej czeluści.
+
Stąd właśnie pochodzą [[Acamoth]]y i [[Gulmoth]]y. Pierwsi pragną kontaktu i powrotu do tej Nierzeczywistością. ci drudzy są [[Przywołanie|przywołani]] z jej czeluści.
  +
  +
[[en:Abyss (MTAw)]]
 
[[Kategoria:Mag: Przebudzenie]]
 
[[Kategoria:Mag: Przebudzenie]]

Aktualna wersja na dzień 21:54, 9 wrz 2014

Otchłań (ang. Abyss) to pustka stojąca pomiędzy dwoma światami, które kiedyś były jednym, rana powstała, gdy Hybris człowieka rozerwało rzeczywistość na części. Wielu Przebudzonych myśli o Otchłani jako o nieistnieniu, ale to spojrzenie przyjęte wyłącznie dla własnego komfortu - zaniża ono Otchłań do bycia czymś mniej niż naszym wszechświatem, z którym jesteśmy oswojeni. Tak naprawdę Otchłań jest oddzielnym i obcym kosmosem, stworzonym ze swojej własnej substancji, żyjącym własnym życiem i podlegającym swoim własnym prawom. Na dodatek kosmosem łaknącym czegoś, czym wypełnić mógłby własną pustkę; ciągle rozwijającą się rzeczywistością, która zamierza pożywiać się na życiu i istotach ze swego otoczenia, dopóki nie posiądzie tych rzeczy naprawdę, nie potrzebując ich pozorów.

Stąd właśnie pochodzą Acamothy i Gulmothy. Pierwsi pragną kontaktu i powrotu do tej Nierzeczywistością. ci drudzy są przywołani z jej czeluści.