Mroczna Wiki
Edycja strony

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Otchłań''' (ang. ''Abyss'') to pustka stojąca pomiędzy dwoma światami, które kiedyś były jednym, rana powstała, gdy [[Hybris]] człowieka rozerwało rzeczywistość na części. Wielu [[Przebudzony]]ch myśli o Otchłani jako o nieistnieniu, ale to spojrzenie przyjęte wyłącznie dla własnego komfortu - zaniża ono Otchłań do bycia czymś mniej niż naszym wszechświatem, z którym jesteśmy oswojeni. Tak naprawdę Otchłań jest oddzielnym i obcym kosmosem, stworzonym ze swojej własnej substancji, żyjącym własnym życiem i podlegającym swoim własnym prawom. Na dodatek kosmosem łaknącym czegoś, czym wypełnić mógłby własną pustkę; ciągle rozwijającą się rzeczywistością, która zamierza pożywiać się na życiu i istotach ze swego otoczenia, dopóki nie posiądzie tych rzeczy naprawdę, nie potrzebując ich pozorów.
+
'''Otchłań''' (ang. ''Abyss'') to pustka stojąca pomiędzy dwoma światami, które kiedyś były jednym, rana powstała, gdy [[Hybris|Hybris]] człowieka rozerwało rzeczywistość na części. Wielu [[Przebudzony|Przebudzonych]] myśli o Otchłani jako o nieistnieniu, ale to spojrzenie przyjęte wyłącznie dla własnego komfortu - zaniża ono Otchłań do bycia czymś mniej niż naszym wszechświatem, z którym jesteśmy oswojeni. Tak naprawdę Otchłań jest oddzielnym i obcym kosmosem, stworzonym ze swojej własnej substancji, żyjącym własnym życiem i podlegającym swoim własnym prawom. Na dodatek kosmosem łaknącym czegoś, czym wypełnić mógłby własną pustkę; ciągle rozwijającą się rzeczywistością, która zamierza pożywiać się na życiu i istotach ze swego otoczenia, dopóki nie posiądzie tych rzeczy naprawdę, nie potrzebując ich pozorów.
   
Stąd właśnie pochodzą [[Acamoth]]y i [[Gulmoth]]y. Pierwsi pragną kontaktu i powrotu do tej Nierzeczywistością. ci drudzy są [[Przywołanie|przywołani]] z jej czeluści.
+
Stąd właśnie pochodzą [[Acamoth|Acamothy]] i [[Gulmoth|Gulmothy]]. Pierwsi pragną kontaktu i powrotu do tej Nierzeczywistością. ci drudzy są [[Przywołanie|przywołani]] z jej czeluści.
 
[[en:Abyss (MTAw)]]
 
 
[[Kategoria:Mag: Przebudzenie]]
 
[[Kategoria:Mag: Przebudzenie]]

Należy pamiętać, że wkład na Mroczna Wiki jest udostępniany na licencji CC-BY-SA

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)