Mroczna Wi…

Edytujesz

Otchłań

1
  • Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.
przejdź do aktualnej wersji Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Otchłań''' (ang. ''Abyss'') to pustka stojąca pomiędzy dwoma światami, które kiedyś były jednym, rana powstała, gdy [[Hybris]] człowieka rozerwało rzeczywistość na części. Wielu [[Przebudzony]]ch myśli o Otchłani jako o nieistnieniu, ale to spojrzenie przyjęte wyłącznie dla własnego komfortu - zaniża ono Otchłań do bycia czymś mniej niż naszym wszechświatem, z którym jesteśmy oswojeni. Tak naprawdę Otchłań jest oddzielnym i obcym kosmosem, stworzonym ze swojej własnej substancji, żyjącym własnym życiem i podlegającym swoim własnym prawom. Na dodatek kosmosem łaknącym czegoś, czym wypełnić mógłby własną pustkę; ciągle rozwijającą się rzeczywistością, która zamierza pożywiać się na życiu i istotach ze swego otoczenia, dopóki nie posiądzie tych rzeczy naprawdę, nie potrzebując ich pozorów.
+
'''Otchłań''' (ang. ''Abyss'') to pustka stojąca pomiędzy dwoma światami, które kiedyś były jednym, rana powstała, gdy [[Hybris|Hybris]] człowieka rozerwało rzeczywistość na części. Wielu [[Przebudzony|Przebudzonych]] myśli o Otchłani jako o nieistnieniu, ale to spojrzenie przyjęte wyłącznie dla własnego komfortu - zaniża ono Otchłań do bycia czymś mniej niż naszym wszechświatem, z którym jesteśmy oswojeni. Tak naprawdę Otchłań jest oddzielnym i obcym kosmosem, stworzonym ze swojej własnej substancji, żyjącym własnym życiem i podlegającym swoim własnym prawom. Na dodatek kosmosem łaknącym czegoś, czym wypełnić mógłby własną pustkę; ciągle rozwijającą się rzeczywistością, która zamierza pożywiać się na życiu i istotach ze swego otoczenia, dopóki nie posiądzie tych rzeczy naprawdę, nie potrzebując ich pozorów.
   
Stąd właśnie pochodzą [[Acamoth]]y i [[Gulmoth]]y. Pierwsi pragną kontaktu i powrotu do tej Nierzeczywistością. ci drudzy są [[Przywołanie|przywołani]] z jej czeluści.
+
Stąd właśnie pochodzą [[Acamoth|Acamothy]] i [[Gulmoth|Gulmothy]]. Pierwsi pragną kontaktu i powrotu do tej Nierzeczywistością. ci drudzy są [[Przywołanie|przywołani]] z jej czeluści.
 
[[en:Abyss (MTAw)]]
 
 
[[Kategoria:Mag: Przebudzenie]]
 
[[Kategoria:Mag: Przebudzenie]]
  Wczytuję edytor...
Poniżej znajdują się często używane kody składni. Kliknij na tym co chcesz wstawić, a pojawi się w polu edycji powyżej.