FANDOM


Mag który kroczy Ścieżką Potęgi, szybuje na niebiańskich wiatrach przez Krainę Aether i firmament gwiazd by sięgnąć Strażnicę Złotego Klucza.
Path-obrimos

Symbol Ścieżki Obrimos

Tylko wybrani mogą wstąpić tutaj, pilnowani przez Anielski Zastępy z mieczami z ognia. Błyskawice uderzają każdego kto lata z fałszywymi skrzydłami, jak Ikar zgubiony przez swą pychę. Ten kto ma dzierżyć Nieziemski Płomień nie może się zawahać w obliczu przeciwności, i musi trzymać się jednej z wielu wizji boskości.

Rządzące Arkana Aetheru są Pierwsza i Siły. Sama Kraina elektryzuje się energią - czasem nawet za mocno, zagrażając spaleniem tych których nie chroni boski zamysł. Czysta moc Prima Materia, ognia Stworzenia który napędza magię, rodzi się tutaj i jest rozdzielany do Gobelinu przez Opatrzność.

Inni magowie często boją się Teurgów, jak Obrimosi bywają nazywani, z powodu ich temperamentu tak jakże ich sędziowskiego nastawienia. Mimo to, wszyscy zachwalają ich siłe, i zwracają się do nich pierwszych jeśli są w wielkiej potrzebie.


Rządzące Arkana: Pierwsza/Siły

Podwładne Arkanum: Śmierć

Nimbus:"Oświecający"

== Towarzystwo ==Mastigosi są niezwykle ostrożni z kim się zadają. Mają tendencje do bycia w jakimś stopniu paranoiczni, zwłaszcza gdy zadają się z innymi z ich Ścieżki ( za dobrze znają swój rodzaj by zaufać im w pełni ). Ich relatywnie mobilny styl życia - możliwy dzięki Arkanum Przestrzeni - także podkopuje jakąkolwiek stała organizacje czy afiliację. W konsekwencji, sojusze między Mastigosami są często tak krótkie jak to tylko możliwe. Interakcje z tego okresu są zazwyczaj zimne i rygorystycznie formalne nawet jak starają się za kulisami zdobyć nad drugim przewagę. Większość trwałych związków wielu Mastigosów tworzy z Lunatykami (albo innymi magami) których umysły zostały uwarunkowane do służby. Okazyjnie, Mastigosi służący tym samym władcom ( lub dzielący Lunatyków ) są zobligowani do współpracy przez dłuższe okresy czasu. W takich warunkach ich interakcje zależą w całości od magów zaangażowanych i nie opierają się na już istniejących ramach organizacji.

== Pochodzenie ==Czarnoksiężnicy to najczęściej zagorzali idywidualiści. Kroczą własnymi drogami niezależnie od tego co inni mogą o tym mówić. Są często buntownikami, innowatorami, egoistami i niektórzy wydają się naturalnie skłonni do oszustwa, uwodzenia czy manipulacji by zdobyć to czego chcą. Wielu na Ścieżce Chłosty zaczyna jako prawnicy, uwodziciele, wynalazcy, gwiazdy porno, kłamcy, obrazoburcy , socjopaci, pofresjach związanych ze zdrowiem psychicznym, pisarze, teleewangeliści i oszuści.


Teurdzy na Ścieżce Potęgi pracują z boskimi energiami przepełniającymi świat.

Powiązani ze Strażnicą Złotego Klucza w Krainie Aetheru.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.