FANDOM


 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
[[Ścieżki|Mag]] który kroczy [[Strażnice|Ścieżką]] Potęgi, szybuje na niebiańskich wiatrach przez Krainę [[Aether|Aether]] i firmament gwiazd by sięgnąć [[Project:Zalążki artykułów|Strażnicę]] Złotego Klucza.Tylko wybrani mogą wstąpić tutaj, pilnowani przez Anielski Zastępy z mieczami z ognia. Błyskawice uderzają każdego kto lata z fałszywymi skrzydłami, jak Ikar zgubiony przez swą pychę. Ten kto ma dzierżyć [[Nieziemskie|Nieziemski]] Płomień nie może się zawahać w obliczu przeciwności, i musi trzymać się jednej z wielu wizji boskości.
+
[[Ścieżki|Mag]] który kroczy [[Ścieżka|Ścieżką]] Potęgi, szybuje na niebiańskich wiatrach przez Krainę [[Aether]] i firmament gwiazd by sięgnąć [[Strażnice|Strażnicę]] Złotego Klucza.[[Grafika:Path-obrimos.png|thumb|Symbol Ścieżki Obrimos]]
  +
Tylko wybrani mogą wstąpić tutaj, pilnowani przez Anielski Zastępy z mieczami z ognia. Błyskawice uderzają każdego kto lata z fałszywymi skrzydłami, jak Ikar zgubiony przez swą pychę. Ten kto ma dzierżyć [[Nieziemskie|Nieziemski]] Płomień nie może się zawahać w obliczu przeciwności, i musi trzymać się jednej z wielu wizji boskości.
   
[[Siły (arkanum)|Rządzące Arkana]] Aetheru są  are Forces and Prime. The very realm bristles with energy sometimes too much energy, threatening to burn those not shielded by divine purpose. The raw power of the prima materia, the fire of Creation that fuels magic, is born here and meted out to the Tapestry by Providence.
+
[[Siły (arkanum)|Rządzące Arkana]] Aetheru są [[Pierwsza (arkanum)|Pierwsza]] i [[Siły (arkanum)|Siły]]. Sama Kraina elektryzuje się energią - czasem nawet za mocno, zagrażając spaleniem tych których nie chroni boski zamysł. Czysta moc [[Prima Materia]], ognia Stworzenia który napędza magię, rodzi się tutaj i jest rozdzielany do Gobelinu przez Opatrzność.
   
Other mages often fear Obrimos theurgists for their temperaments as much as for their judgmental attitudes. Nonetheless, all admire their strength, and call upon them first when the need is dire.
+
Inni magowie często boją się '''Teurgów''', jak Obrimosi bywają nazywani, z powodu ich temperamentu tak jakże ich sędziowskiego nastawienia. Mimo to, wszyscy zachwalają ich siłe, i zwracają się do nich pierwszych jeśli w wielkiej potrzebie.
   
+
[[Rządzące (arkanum )|Rządzące Arkana]]: [[Pierwsza (arkanum)|Pierwsza]]/[[Siły (arkanum)|Siły[[Plik:Obrimos_by_Suyeta.jpg|thumb|300px|Anielska Nimbus Teurg]]]]
   
[[Siły (arkanum)|Rządzące Arkana]]: [[Pierwsza (arkanum)|Pierwsza]]/[[Siły (arkanum)|Siły]]
+
[[Podwładne (arkanum)|Podwładne Arkanum]]: [[Śmierć (arkanum)|Śmierć]]
   
[/wiki/grafika:Path-obrimos.png Podwładne Arkanum]: [[Śmierć (arkanum)|Śmierć]]
+
[[Nimbus]]:"Oświecający"
   
[http://swiatmroku.wikia.com/wiki/Nimbus Nimbus]:"Oświecający"
+
== Towarzystwo ==
  +
Zazwyczaj Teurdzy mają bardzo mało cierpliwości, zawsze chcąc od razu przejść do sedna sprawy. To oraz ich zamiłowanie do wywyższania się często doprowadza do tego, że magowie stronią od nich na dłuższą metę. Raz na jakiś czas jest dobrze z nimi się zobaczyć i poprosić o pomoc, jednak jak za długo będziesz z nimi przebywać, będą zawsze próbować kontrolować twe życie.
   
== Towarzystwo ==Mastigosi są niezwykle ostrożni z kim się zadają. Mają tendencje do bycia w jakimś stopniu paranoiczni, zwłaszcza gdy zadają się z innymi z ich Ścieżki ( za dobrze znają swój rodzaj by zaufać im w pełni ). Ich relatywnie mobilny styl życia - możliwy dzięki Arkanum Przestrzeni - także podkopuje jakąkolwiek stała organizacje czy afiliację. W konsekwencji, sojusze między Mastigosami często tak krótkie jak to tylko możliwe. Interakcje z tego okresuzazwyczaj zimne i rygorystycznie formalne nawet jak starają się za kulisami zdobyć nad drugim przewagę. Większość trwałych związków wielu Mastigosów tworzy z [[Pierwsza (arkanum)|Lunatykami]] (albo innymi magami) których umysły zostały uwarunkowane do służby. Okazyjnie, Mastigosi służący tym samym władcom ( lub dzielący Lunatyków ) są zobligowani do współpracy przez dłuższe okresy czasu. W takich warunkach ich interakcje zależą w całości od magów zaangażowanych i nie opierają się na już istniejących ramach organizacji.
+
Obrimosi uwielbiają hierarchię. Jeśli jest ich dwóch w pokoju, muszą ustalić kto kogo przewyższa. Jeśli kilku z nich pracuje razem, wszyscy chcą zorganizowanego wykresu który pokaże kto jest kim w łańcuch dowodzenia i jakieczyje obowiązki. Pojedynczy Obrimos może nosić wiele czapek, w zależności od tego w ilu grupach pracuje.
 
== Pochodzenie ==Czarnoksiężnicy to najczęściej zagorzali idywidualiści. Kroczą własnymi drogami niezależnie od tego co inni mogą o tym mówić. Są często buntownikami, innowatorami, egoistami i niektórzy wydają się naturalnie skłonni do oszustwa, uwodzenia czy manipulacji by zdobyć to czego chcą. Wielu na Ścieżce Chłosty zaczyna jako prawnicy, uwodziciele, wynalazcy, gwiazdy porno, kłamcy, [http://www.sjp.pl/co/obrazoburca obrazoburcy] , socjopaci, pofresjach związanych ze zdrowiem psychicznym, pisarze, [http://pl.wikipedia.org/wiki/Telewangelizm teleewangeliści] i oszuści.
 
 
 
 
Teurdzy na [[Ścieżki|Ścieżce]] Potęgi pracują z boskimi energiami przepełniającymi świat.
 
 
Powiązani ze [[Strażnice|Strażnicą]] Złotego Klucza w Krainie [[Aether]]u.
 
   
  +
== Pochodzenie ==
  +
Jedynym wspólnym element łączący magów na Ścieżce Potęgi jest głębokie zaznajomienie z konfliktami, ale także oświecenie. Ci którzy zostają Obrimosami są wojownikami i zbawionymi, zaznajomymi z walką i prawdą. Obecność i głebia ich religijnych wierzeń przed [[Przebudzenie]]m wydaje się nie mieć żadnego znaczenia na życie po nim. Ateista ma takie same szanse by się Przebudzić na tej Ścieżce jak rabbi albo inny wierzący. To zwłaszcza może być mylące dla tych z z dogmatyczną ( lub nieistniejącą ) koncepcją Boskości, i niektórym Obrimosom zajmuje wiele lat pogodzenie się z nową rolą w życiu. Ścieżka ta upodobała sobie zwłaszcza kapłanów, policjantów, uczonych, wynalazców, bigotów czy rasistów.
  +
[[en:Obrimos]]
 
[[Kategoria:Mag:_Przebudzenie]]
 
[[Kategoria:Mag:_Przebudzenie]]

Aktualna wersja na dzień 21:56, wrz 9, 2014

Mag który kroczy Ścieżką Potęgi, szybuje na niebiańskich wiatrach przez Krainę Aether i firmament gwiazd by sięgnąć Strażnicę Złotego Klucza.
Path-obrimos

Symbol Ścieżki Obrimos

Tylko wybrani mogą wstąpić tutaj, pilnowani przez Anielski Zastępy z mieczami z ognia. Błyskawice uderzają każdego kto lata z fałszywymi skrzydłami, jak Ikar zgubiony przez swą pychę. Ten kto ma dzierżyć Nieziemski Płomień nie może się zawahać w obliczu przeciwności, i musi trzymać się jednej z wielu wizji boskości.

Rządzące Arkana Aetheru są Pierwsza i Siły. Sama Kraina elektryzuje się energią - czasem nawet za mocno, zagrażając spaleniem tych których nie chroni boski zamysł. Czysta moc Prima Materia, ognia Stworzenia który napędza magię, rodzi się tutaj i jest rozdzielany do Gobelinu przez Opatrzność.

Inni magowie często boją się Teurgów, jak Obrimosi bywają nazywani, z powodu ich temperamentu tak jakże ich sędziowskiego nastawienia. Mimo to, wszyscy zachwalają ich siłe, i zwracają się do nich pierwszych jeśli są w wielkiej potrzebie.

Rządzące Arkana: Pierwsza/[[Siły (arkanum)|Siły
Obrimos by Suyeta

Anielska Nimbus Teurg

]]

Podwładne Arkanum: Śmierć

Nimbus:"Oświecający"

Towarzystwo Edytuj

Zazwyczaj Teurdzy mają bardzo mało cierpliwości, zawsze chcąc od razu przejść do sedna sprawy. To oraz ich zamiłowanie do wywyższania się często doprowadza do tego, że magowie stronią od nich na dłuższą metę. Raz na jakiś czas jest dobrze z nimi się zobaczyć i poprosić o pomoc, jednak jak za długo będziesz z nimi przebywać, będą zawsze próbować kontrolować twe życie.

Obrimosi uwielbiają hierarchię. Jeśli jest ich dwóch w pokoju, muszą ustalić kto kogo przewyższa. Jeśli kilku z nich pracuje razem, wszyscy chcą zorganizowanego wykresu który pokaże kto jest kim w łańcuch dowodzenia i jakie są czyje obowiązki. Pojedynczy Obrimos może nosić wiele czapek, w zależności od tego w ilu grupach pracuje.

Pochodzenie Edytuj

Jedynym wspólnym element łączący magów na Ścieżce Potęgi jest głębokie zaznajomienie z konfliktami, ale także oświecenie. Ci którzy zostają Obrimosami są wojownikami i zbawionymi, zaznajomymi z walką i prawdą. Obecność i głebia ich religijnych wierzeń przed Przebudzeniem wydaje się nie mieć żadnego znaczenia na życie po nim. Ateista ma takie same szanse by się Przebudzić na tej Ścieżce jak rabbi albo inny wierzący. To zwłaszcza może być mylące dla tych z z dogmatyczną ( lub nieistniejącą ) koncepcją Boskości, i niektórym Obrimosom zajmuje wiele lat pogodzenie się z nową rolą w życiu. Ścieżka ta upodobała sobie zwłaszcza kapłanów, policjantów, uczonych, wynalazców, bigotów czy rasistów.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.