Mroczna Wiki
Advertisement

Tytuły Obowiązków albo krócej Obowiązki to role jakie muszą być zaadaptowane przez członków Kręgu by zapewnić mu niezależność i bezpieczeństwo w otaczającym nas świecie. Wywodzą się z dawnych czasów, gdy towarzysze z kręgu nie mogli liczyć na pomoc w codziennych sprawach na nikogo poza nimi samymi. Teraz, pozwalają Przebudzonym na potrzebną im autonomię w naszym społeczeństwie Śpiących - niby nie ma większych problemów ze zdobyciem pożywienia czy utrzymywaniem informacji, ale każdego dnia pojawiają się nowe problemy i zagrożenia.

Poszukiwacz (“Naciągacz”) — mag którego głównym obowiązkiem jest zbieranie potrzebnych zasobów dla kręgów. Inną popularną nazwą na tą pozycje to "Dłoń".

Oddźwierny (“Wikidałjło”) — mag którego nadrzędnym obowiązkiem jest ochrona kręgu. Magowie nazywają tą pozycję także "Pięścią".

Opiekun (“Przewodnik”) — mag obarczony utrzymywaniem ( i możliwe że i znalezienie ) Sanctum kręgu. Pozycja ta jest nazywana "Sercem".
Archiwista (“Skryba”) — mag zajmujący się dbaniem by historia i wiedza została nie naruszona. Także znany jako "Głowa".'

Ogrodnik (“Klątwiarz”) — mag który opiekuje się mistycznymi zasobami kręgu. Ogrodnik jest nazywany także "Okiem".

Advertisement