FANDOM


Mroczna Wiki to projekt mający dwa główne cele. Pierwszym jest dostarczenie informacji o grach z obu wersji Świata Mroku, tak starego jak i nowego , spełniając tym samym zapotrzebowanie jaki pojawiło się wraz z zaprzestaniem wydawania nowych podręczników po polsku przez wydawnictwo ISA. MW ma być miejscem gdzie można odesłać przyszłych graczy by zapoznali się z settingiem waszych gier przed jaki pomiędzy sesjami waszych kronik, tak tych „stołowych” jak i granych na żywo, oraz dla narratorów którzy chcą dowiedzieć się pewnych informacji o innych grach z uniwersum.


Drugim celem jest stworzenie wspólnej bazy polskiej terminologii używanej przez fanów w ich tekstach, artykułach czy innych wpisach publicznych. Gry wydawnictwa White Wolf mają nieraz bardzo nietypowe i specyficzne nazwy, które można wielorako interpretować. MW ma stworzyć standard tłumaczenia dla pisania po polsku o aspektach gier które nie doczekały tłumaczenia. Myślimy o rozwiązaniu tej kwestii dwojako – dla terminów które już pojawiły się na wiki zawsze można rozpocząć dyskusję na stronie danego terminu czy jest adekwatny i poprawny. Dla terminów których jeszcze nie ma w bazie MW ma być utworzony specjalny formularz gdzie edytorzy będą mogli ustalać zawczasu terminy.


Mroczna Wiki właśnie jest w trakcie drobnego remontu, ale jak najbardziej jest funkcjonalna. Dorzucamy, na przykład, grafiki z podręczników czy poprawiamy design stron. Gorąco zapraszamy do współpracy – wystarczy się zalogować i można odmienić swój świat w mroku. ;)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.