FANDOM


Mag który korczy Ścieżką Chłosty przez koszmarny labirynt krainy Pandemonium, w środku której jest Strażnica Żelaznej Rękawicy.
Path-mastigos

Symbol Ściezki Mastigos

Pandemonium jest także nazywane Krainą Koszmarów, gdyż jego echa objawiają się Śpiącym najczęściej jako straszliwe i przerażające sny, gdzie spadasz z niekończącej się wysokości, nigdy nie uderzając o ziemie, lub biegniesz godzinami bez żadnego postępu. Ich najgorsze obawy i tłumione emocje są wyciągnięte w mijescach dotkniętych przez Pandemonium, by zostać zbadane i osądzone przez obcych, którzy drwią i potępiają je. Przez taką próbę upokorzenia i uległości, dusza jest "wychłostana" z grzechów i tak oczyszczona by się zjednoczyć, idealna i wolna, z boskością.

Nazywani Czarnoksiężnikami, kierują się często w mroczne ( i niebezpieczne ) rejony wiedzy okultystycznej.

Rządzące Arkana: Przestrzeń/Umysł

Podwładne Arkanum: [http://swiatmroku.wikia.com/wiki/Materia_(arkanum) Materia

Mastigos by Suyeta

Demoniczny czarnoksiężnik

]

Nimbus:"Koszmarny"

Towarzystwo Edytuj

Mastigosi są niezwykle ostrożni z kim się zadają. Mają tendencje do bycia w jakimś stopniu paranoiczni, zwłaszcza gdy zadają się z innymi z ich Ścieżki ( za dobrze znają swój rodzaj by zaufać im w pełni ). Ich relatywnie mobilny styl życia - możliwy dzięki Arkanum Przestrzeni - także podkopuje jakąkolwiek stała organizacje czy afiliację. W konsekwencji, sojusze między Mastigosami są często tak krótkie jak to tylko możliwe. Interakcje z tego okresu są zazwyczaj zimne i rygorystycznie formalne nawet jak starają się za kulisami zdobyć nad drugim przewagę. Większość trwałych związków wielu Mastigosów tworzy z Lunatykami (albo innymi magami) których umysły zostały uwarunkowane do służby. Okazyjnie, Mastigosi służący tym samym władcom ( lub dzielący Lunatyków ) są zobligowani do współpracy przez dłuższe okresy czasu. W takich warunkach ich interakcje zależą w całości od magów zaangażowanych i nie opierają się na już istniejących ramach organizacji.

Pochodzenie Edytuj

Czarnoksiężnicy to najczęściej zagorzali idywidualiści. Kroczą własnymi drogami niezależnie od tego co inni mogą o tym mówić. Są często buntownikami, innowatorami, egoistami i niektórzy wydają się naturalnie skłonni do oszustwa, uwodzenia czy manipulacji by zdobyć to czego chcą. Wielu na Ścieżce Chłosty zaczyna jako prawnicy, uwodziciele, wynalazcy, gwiazdy porno, kłamcy, obrazoburcy , socjopaci, pofresjach związanych ze zdrowiem psychicznym, pisarze, teleewangeliści i oszuści.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.