FANDOM


Arkanum Losu ofiarowuje percepcje i kontrolę nad nićmi losu. Zajmuje się nakładaniem błogosławieństw i klątw, składaniem niełamliwych przysięg i zdolnością oglądania przeznaczenia innych ( choć nie ich przyszłości ).Mag obeznany w drogach tego Arkanum może podnosić geas na innego, zmuszać tę osobę do wykonywania jego zachcianek. Może zwiększać swoje lub innego szczęście do niewiarygodnych poziomów, lub obniżać fortunę wroga. Kontrola nad wątkami losu uzyskana przez to Arkanum czyni je bardzo atrakcyjnym dla Acanthusów, jako że bardzo polegają na fortunie w ich niestałym stylu życia.
Fate

Runa Losu

Wpływy Edytuj

Błogosławieństwa, klątwy, przeznaczenie, fortuna, przysięgi, prawdopodobieństwo.

Natura i Moc Edytuj

Arkanum Losu jest Subtelne dla Nieziemskiej Krainy Arkadii, miejsca które jest źródłem mocy także Arkanum Czasu. Arkadia jest siedzibą przypadku i ryzyka. Nie biorąc ryzyka w Królestwie Fae prowadzi do katastrofy, ale także zbyt wiele skoków w nieznane wziętych bez pomyślenia o konsekwencjach. Są dwa sposoby które mogą cię zabezpieczyć przed tym. Pierwszy to po prostu nadzorować własne ryzyko, robić tylko to co jest możliwe, jak nie pewne, że pójdzie po twojej myśli. To działa, przez pewien czas,  ale w końcu ślepy traf cię dogoni i coś pójdzie źle, często katastrofalnie. Druga, i lepsza, droga to przechylić szalę losu na swoją korzyść, by zwiększyć magią szanse powodzenia - to właśnie może zostać osiągnięte Arkanum Losu. W Upadłym Świecie, dziłania noszą niższe ryzyko, jako że materialne królestwa nie próbują aktywnie zniszczyć pracy swych mieszkańców, i tak Los niesie ze sobą mniej mocy. Powstanie Otchłani jeszcze bardziej osłabiło tą moc. Ale szczęście nadal odgrywa ważną rolę w Upadłym Świecie.

Gdy spojrzy się na wszechświat, łatwo jest ujrzeć dlaczego szczęście jest tak ważne dla ludzkości. Warunki na Ziemi były całkowicie sprzyjające by zaczęło się życie. Gatunki, które inaczej zatrzymywały ba nas w rozwoju jako małe gryzonie grzebiące w ziemi zostały zmiecione z jej powierzchni przez przypadkowe masowe wymieranie, a nasza rasa miała na tyle szczęścia by być na końcu tego wydarzenia (na razie). Cała ludzka historia to długi łańcuch przypadków, każdy z nich mógł zmienić naturę ludzkiej egzystencji, jeżeli by potoczył się inaczej. Ręka losu jest jasna za światem natury, i nasza egzystencja na nim.

W mniejszej skali, Arkanum Losu pozwala na zmianę szczęścia które zarządzać zwykłym społeczeństwem. Mag może pobłogosławić siebie lub innych wielki szczściem, wpływać na wydarzenia tak, by obiekt znalazł się w jego posiadaniu, zaklinać przedmioty dobrym lub złym szczęściem, działać perfekcyjnie w sytuacjach społecznych, tworzyć przysięgi które inni muszą wypełnić pod groźbą złego losu, i wysyłać innych na Geasy  którym należy się taka kara. Może sprowadzać chaos w danej okolicy, tworzyć ekstremalnie nieprawdopodobne wydarzenia by otworzyć Śpiących na idee nadnaturalnego, i tym samym powodować mniej Paradoksu. Może tworzyć zguby - obiekty, miejsca, warunki, wydarzenia lub nawet ludzi którzy będą wywoływać zły los dla wybranej osoby podczas interakcji z nimi - albo może tworzyć wybawienia, podobne zdarzenia, lokacje, obiekty lub stworzenia które przyniosą opiekę wybranej osobie, kiedy będą w jej pobliżu. Może nawet zmieniać przeznaczenia ludzi, zmieniając losy żywych istot lub przedmiotów jak mu się podoba.

Rangi Mistrzostwa Edytuj

Nowicjusz (●) Edytuj

Z mocą pierwszego poziomu mistrzostwa, Nowicjusz Losu może używać Wzroku Maga by wykrywać konkretny rezonans nici wetkanych w materiał przeznaczenia. Może badać typowe tematy i połączenia pomiędzy obiektami, miejscami lub ludźmi. Mag może złagodzić zły los w rozmiarze, anulujące małe czynniki prawdopodobieństwa raczej niż tworzyć wydarzenia oczywiste w swojej przychylności. Może także przewidzieć wynik losowego zdarzenia, takiego jak rzut kostką lub monetą. Wreszcie, może wykonać błahe zmiany w swym losie lub innych, wystarczające do przeszkodzenia lub złagodzenia zdarzenia zamiast jawnie zatrzymywać lub pomagać.

Czeladnik (●●) Edytuj

Drugi poziom mistrzostwa daje Czeladnikowi Losu moc by zsyłać drobne klątwy albo dawać sobie trochę pomyślności, pomagając lub przeszkadzając w krytycznych sprawach. Może obdarowywać innych percepcją przeznaczenia lub tworzyć pole ochronnego szczęścia wokół siebie sprawiając, że kule się gubią lub broń do walki wręcz ześlizguje się po nim zamiast rozcinać jego. Może zakląć siebie wyjątkowym szczęściem w sytuacjach społecznych, pozwalając sobie powiedzieć i robić dokładnie co trzeba w danej interakcji. Może tworzyć prawdopodobne obroty spraw w sieci losu, tworząc wydarzenia które są logicznie prawdopodobne, lub może sprawić by maszyna działa idealnie do czasu. W końcu, mag może wziąść podstawy tworzenia przysięgi, magicznego kontraktu który ofiarowuje mu siłę woli do wykonania czynów wielkiej mentalnej niezłomności gdy przysięga tego wymaga, za cenę złe passy jeśli działa przeciw niej.

Uczeń (●●●) Edytuj

Uczeń Losu, korzystając z trzeciego poziomu mistrzostwa, może ofiarować swą tarczę ochronnego szczęścia na innych, lub błogosławić drobnym szczęściem w podobny sposób jak mógł siebie poprzednio. Może zmieniać warunki przysięgi, zmieniać naturę usługi ( ale nie rozpleść ją całkowicie ), zakląć pewne przedmioty dobrym lub złym szczęściem każdemu kto będzie ich używał. Może ukrywać wielkie przeznaczenia przed wzrokiem analizujących go magów Arkanum Losu, lub zmienić wygląd przeznaczenia tak, że wydaje się innym rodzajem losu. W końcu, może pobłogosławić się niesamowitym szczęściem, zdobyć zdolność wykonywania czynów niezwykłych umiejętności lub szczęścia, które zaprzecza łatwowierności.

Adept (●●●●) Edytuj

Adept Losu, z czwartym stopniem mistrzostwa, może obdarzyć się nawet jeszcze większym szczęściem niż poprzednio. Może odwiązać  dusze przywiązane do konkretnego miejsca przez posiadacza Arkanum Śmierci lub innej nadnaturalnej istoty lub mocy, pozwalając duszy być usunięta z dzbana duszy lub wyzwolona od stworzenia do którego została dołączona. Dostaje moc uświęcenia przysięgi innego w miejsce tej osoby ( jeżeli ta osoba nie może używać Arkanum Losu do takiego stopnia). W końcu, może on kompletnie anulować magiczne przysięgi, wyzwalają siebie i innych z więzów niechcianej lub zmuszać innego do przyłączenia się do przysięgi którą chce by utrzymywał. Mag także zdobywa zwiększoną odporność przeciwko nadnaturalnym próbom kontroli jego działań lub związania go przysięgą. Ta zdolność ma zastosowanie do wszystkich nadnaturalnych mocy tego typu, nie tylko samej Magii Przebudzonych.

Mistrz (●●●●●) Edytuj

Z mocą piątego poziomu mistrzostwa, Mistrz Losu może położyć Geas na innego, rodzaj niełamliwej przysięgi ze straszliwymi konsekwencjami dla tego który próbował by od niej uciec lub złamać. Może także złamać taki nakaz, wyzwalając siebie lub innych z tej służby. Może tworzyć zgubę, magiczny obiekt, stworzenie, zdarzenie, miejsce lub czas które dadzą zły los konkretnej osobie podczas interakcji osoby z tym czymś, lub może tworzyć wybawienie, rzecz podobnej natury która daje ochronę sobie lub innemu kiedy jest w pobliżu. Może zsyłać niesamowity zły los na inna osobę, sprawiając że wszystko im się nie udaje pod mocą tego czaru. Może on radykalnie zmieniać los innej osoby, zmieniać kurs ich życia w poważny sposób, lub może on tworzyć zdarzenia o dziwacznej lub niezwykłej naturze, otwierając umysły Śpiących na niemożliwe przez krótką chwilę i zredukować ich zdolność do tworzenia Paradoksu.

Arcymistrz i Powyżej (●●●●●●+) Edytuj

Moce które arcymistrz Losu może posiadać są wirtualnie niepoznawalne. Z powstaniem Otchłani, Nieziemskie Krainy zostały odcięte od Upadłego Świata, i wszystkie Arkana cierpią z tego rozłączenia. Ale Subtelne Arkana cierpią bardziej niż te Wulgarne, i dla Arkanum takiego jak Los, efekty którego są trudne do zmierzenia w każdym wypadku, reperkusje tego zdarzenia są ekstremalnie szkodliwe. Jednak drobne spekulacje mogą być zrobione nad naturą mocy arcymistrza Losu. Może będzie on mógł zmieniać przeznaczenia metafizycznych koncepcji takich jak idee czy filozofie, sprawiając że będą powstawać i niknąć jak sobie zapragnie. Może on zyskać zdolność do położenia  geasów na całe rzesz ludzi w jednym momencie, tworząc tłum osób które muszą słuchać się jego woli albo ryzykują straszliwym losem rozpadającym się na ich głowach. Może on być zdolny do całkowitego zniszczenia przeznaczenia osoby, nie tylko zmieniać jak mu się to podoba, usuwając jakiekolwiek znaczenie jakie mieli dla losu i robiąc z nich zwyczajne skorupy osób. Ale to są tylko spekulacje. Moce arcymaga Losu muszą, ze względu na naturę Arkanum i brak materiału napisanego przez tak wielkich magów, pozostać niewiadome.

W Połączeniu Z Innymi Arkanami Edytuj

Każde Arkanum Edytuj

Czeladnik Losu może dodać dodatkowe klauzule w każdym zaklęciu które rzuca, pozwalając zakończyć się zaklęciu kiedy odpowiedni warunki są spełnione, zamiast trwać tylko póki nie skończy zapasu swej energii. Czeladnik zarówno Czasu jak i Losu może ustawić te warunki jako inicjacje zaklęcia, aktywując czar tylko kiedy te warunki są spełnione. Czeladnik Losu może także kontrolować cele zaklęć które mają działać na wielu ludzi, zwalniać z tego efektu niego całe grupy.

Materia lub Życie i Przestrzeń Edytuj

Nowicjusz Losu i Życia (strzelanie do stworzeń) lub Materii (do obiektów), jak również Przestrzeni , może eliminować naturalne lub przypadkowe czynniki które normalnie utrudniałby strzelanie maga. Może on pominąć opady, ciemność lub rozmiar i szybkość celu, pozwalająć na niesamowitą precyzje.

Przestrzeń Edytuj

Adept Losu i Czeladnik Przestrzeni może zemienić przeznaczenie tak by konkretny przedmiot trafił w jego posiadanie, jednak nie może on kontrolować okładnie w jaki sposób zdobędzie go i może nawet zdobyć ten przedmiot nielegalnie lub nawet niebezpiecznie.

Referencje Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.