FANDOM


Odnośnie pojawiającego się we wpisach rozróżnienia pomiędzy systemami. Proponuję ujednolicenie do bardziej czytelnej formy, póki artykułów mamy niewiele i nie jest to problemem. Idealnym rozwiązaniem będzie stosowanie albo oficjalnego akronimu (MtAw dla Awakening, MtAsc dla Ascenion, VtR dla Requiem, VtM dla Masquerade, etc.), albo wręcz dla jeszcze lepszej czytelności stosowanie samego oryginalnego przyrostka, wyróżnika posiadanego przez każdą z gier (Awakening, Requiem, Forsaken, Apocalypse). Pozwoli to uniknąć nieporozumień, będzie bardziej informatywne i nie będzie zgadywanki w "a co to jest WoDI" (World of Darkness: Innocents, we wpisach którego sporo unikalnych terminów się pojawi ;) ).

- Kastor

Sądzę, że wystarczy orginalny pomysł TORa odnośnie dawania dwuliterowych skrótów. I przepraszam za bałagan z Rotami, kiedy mnie wzięła "pasja twórcza", zapomniałem, że także Wstąpienie ma częśc z podobnych terminów. -WyrdHamster, a.k.a. wild_beast. ;)
Moim zdaniem absolutnie nie wystarczy. Mogę uważać się za osobę jednak nieźle oblataną, a w pierwszych paru chwilach byłem mocno tymi literkami skonfundowany. Pewne wpisy poza tym w obecnej konwencji będą się mylić - czy "WO" to "Wilkołak: Odrzuceni", "Wraith: The Oblivion" (nominalnie "WtO")? Skoro przyjęto już wcześniej dwie oficjalne konwencje nazewnictwa, po diabła wprowadzać trzecią? Czy naprawdę problemem jest jeszcze teraz napisać "MtAw" zamiast "MP" i robić to konsekwentnie przy dalszych wpisach? TOR, wypowiedz się proszę - wydawało mi się, że jednym z założeń jest upraszczanie formy, a nie mnożenie bytów ponad miarę? --Kastor Krieg
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.